Gran Canaria 2018

Wyspy są zawsze dobre na krótkie wakacje, a zwłaszcza takie, na których zawsze jest ciepło, jak Wyspy Kanaryjskie 🙂 Marzec, a my na szlaku i na plaży – na wycieczce na Gran Canarii. Jest tam naprawdę dużo rzeczy, które można zobaczyć. Tydzień na wyspie idealnie na to pozwala. Dla tych, którzy chcieliby zostać trochę dłużej jeszcze coś się znajdzie.

LAS PALMAS DE GRAN CANARIA

ARUCAS

Poza wspaniałym kościołem niewątpliwą atrakcją tego miasteczka jest destylarnia rumu Arehucas, którą można zwiedzić. Na koniec oczywiście degustacja 🙂

BUFADERO DE LA GARITA

To ciekawostka przyrodnicza. Są to tunele skalne, które napełniają się przypływającą wodą, a następnie tryskają nią w powietrze niemalże jak wulkany lawą.

CENOBIO DE VALERON

Jest to spichlerz skalny, który wykorzystywany był przez pradawnych mieszkańców do przechowywania zboża.

FARO DE SARDINA

Na północnym krańcu wyspy znajduje się latarnia morska Sardina.

Jak na koniec świata przystało, wiało tak, że o mało głowy nie urwało.

LAS SALINAS

Są to naturalne skalne baseny. Przy dużych falach nie ma możliwości kąpieli, jednakże widoki są bajeczne – woda odbija się od skał i tryska w powietrze.

NA PICO DE LAS NIEVES

Pico de las Nieves jest najwyższym szczytem Gran Canarii – 1949 m.n.p.m. Można na niego wjechać samochodem, ale również wdrapać się oznakowanym szlakiem. My oczywiście idziemy pieszo 🙂

Na samym szczycie nie ma nic ciekawego, jest to jednak dobry punkt widokowy. Przy dobrej pogodzie zobaczyć można wulkan Teide na Teneryfie (z ośnieżonym szczytem) oraz Roque Nublo.

ROQUE NUBLO

To drugi co do wysokości szczyt Gran Canarii – 1813 m.n.p.m. Najlepiej prezentuje się z daleka, jednak dojść można pod same skały, a nawet wspiąć się na nie.

PRZEJAZD DROGĄ NR GC-210

Tylko dla tych, którzy lubią jazdę bardzo wąskimi, malowniczymi drogami, z wieloma zakrętami, o dużym nachyleniu. Ja byłam zachwycona 🙂 Podobno jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych dróg na świecie. To chyba jednak trochę przesadzone. Kierowałam, więc wielu zdjęć nie zrobiłam. Dodatkowo na trasie nie ma zbyt wielu miejsc, w których można się zatrzymać.

MASPALOMAS

Przy wybrzeżu Maspalomas znajduje się wielkie skupisko wydm piaskowych. Można poczuć się prawie jak na pustyni.

PUERTO DE MOGAN

To podobno najpiękniejsze miasteczko Gran Canarii – mała Wenecja. Owszem – ładnie, ale nic poza tym.

PUERTO RICO

Hotele, hotele, hotele i plaża.

PUERTO DE LAS NIEVES

Kameralne, portowe miasteczko dla lubiących piękne kolory i spokój.

GRAN CANARIA WZDŁUŻ I WSZERZ

Na Gran Canarię – a konkretnie do Maspalomas – warto pojechać w czasie, gdy odbywa się Karnawał Maspalomas. Na żywo zobaczyć można wówczas występy starszych pań w karnawałowych strojach oraz drag queen. Dobra zabawa 🙂

Garcija

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *